SIKÇA SORULAN SORULAR

1- Bu kurs güzel konuşabilmek için yeterli mi?
Kursta size verilen tüm uygulamaları düzgün yaparsanız, ömür boyu yapmanız gereken egzersizleri uygularsanız, sizden istenen küçük ödevleri yerine getirirseniz bu kursun sonunda ortaya çıkan farkı kendiniz de çok rahat görürsünüz.
2- Ben iş yaşamında ve sosyal yaşamda daha iyi konuşabilmek için gelmek istiyorum. Doğru konuşma kursu bu mu?
Evet, bu kursumuz iş hayatında ve sosyal yaşamda kendini daha iyi ifade edebilmek, daha başarılı sunumlar yapabilmek isteyen katılımcılar içindir. Özgüven kazandırma yönüyle aslında kendini daha rahat ifade etmek isteyen herkesi ilgilendiren bir eğitim içeriğine sahiptir.
3- Eğitimin süresi ne kadar?
Eğitimin süresi talep ve koşullara göre farklılık gösterebilmektedir. Diksiyon Eğitimi en az 30, en çok 200 saat olarak tertiplenmektedir.
4- Bu eğitime kimler katılmalı?
Türkçe’ yi kurallarına göre daha düzgün, akıcı ve anlaşılır bir şekilde konuşmak, kendini rahat ve etkili bir şekilde ifade etmek, bireysel gelişimine katkıda bulunmak isteyen herkes katılabilir.
5- Konuşmamda şive var. Bu konuşma kursuyla bunu düzeltebilir miyim?
Şive, standart bir eğitimden daha fazla uğraş gerektiren bir konudur. Özel ders almanız önerilir.
6- Topluluk önünde konuşurken çok heyecanlanıyorum. Diksiyon kursuyla bunu yenebilir miyim?
Eğitimimiz içinde çok sayıda topluluk önünde konuşma uygulaması yapılmaktadır. Bu uygulamalarda heyecan kontrolü ve heyecanı gizlemeye yönelik çalışmalar vardır. Cesaret arttırmaya yönelik farklı ve özgün çalışmalar sayesinde katılımcılar iletişim korkularından ve kaygılarından sıyrılabilmekte ve kendilerini daha doğal daha cesur bir şekilde ifade edebilmektedirler.
7- Diksiyon kursunda beden dili öğretiyor musunuz?
Birbirini takip eden hareketlerle değer ve önem kazanan, ses tonu ile desteklenen ve kelimelerle son şeklini alan karmaşık bir iletişim süreci olan beden diliyle ilgili detaylı bilgi sunulmaktadır.
8- Biz bu diksiyon kursuyla kurum olarak ilgileniyoruz, talep halinde eğitim tertipler misiniz?
Kurum bünyesinde gruplar oluşturarak diksiyon eğitiminin yanı sıra, iletişim becerileri, takım ruhu ve işbirliği konuları üzerine eğitimler alabilirsiniz.
9- Dokümanlar nasıl temin edilecek?
Dokümanlar eğitmenden alınacaktır. (Kitap, derlemeler ve cd)
10- Diksiyon kurslarında genel katılımcı profiliniz nedir? Ne tip insanlar geliyor?
Katılımcılarımız genellikle çalışan genç kişilerden oluşuyor. Eğitimciler başta olmak üzere tüm sektörlerden ilgi görmektedir. Doktor, eczacı, avukat gibi birçok iş alanından katılımcının yanı sıra ev hanımları da dönem dönem ilgi göstermektedir. Ayrıca üniversite öğrencileri de eğitimlerimize sıklıkla katılıyorlar.
11- Bu bir diksiyon eğitimi midir? Başka diksiyon kurslarında verilen eğitim bundan farklı mıdır?
Diksiyon, bu eğitimin içindeki derslerden biridir. Halk arasında güzel konuşma eğitimleri “diksiyon kursu” ya da “diksiyon eğitimi” gibi ifade ediliyor. Bu eğitimimiz diksiyon derslerini ve daha fazlasını içeriyor.
12- Eğitim sonunda katılımcılara neler verilecek?
Bu eğitime düzenli devam eden herkese Katılım Belgesi verilmektedir.

Pin It on Pinterest